نشانه آرزوی خوش شانسی از طریق قرار دادن انگشت وسط بر روی انگشت نشانه
خوش شانسی و بدشانسی
می‌خواستم بدانم چرا بخت و اقبال هميشه در خانه بعضی‌ها را می‌زند، اما سايرين از آن محروم می‌مانند. به عبارت ديگر چرا بعضی از مردم خوش‌شانس و عده ديگر بدشانس هستند؟ چرا برخی مردم بی‌وقفه در زندگی شانس می‌آورند درحالی که سايرين هميشه بدشانس هستند؟
مطالعه برای بررسی چيزی که مردم آن را شانس می‌خوانند، ده سال قبل شروع شد. آگهی‌هايی در روزنامه‌های سراسری چاپ کردم و از افرادی که احساس می‌کردند خوش‌شانس يا بدشانس هستند خواستم با من تماس بگيرند. صدها نفر برای شرکت در مطالعه من داوطلب شدند و در طول سال‌های گذشته با آنها مصاحبه کردم، زندگی‌شان را زير نظر گرفتم و از آنها خواستم در آزمايش‌های من شرکت کنند.
نتايج نشان داد که هر چند اين افراد به کلی از اين موضوع غافلند، کليدخوش‌شانسی يا بدشانسی آنها در افکار و کردارشان نهفته است. برای مثال، فرصت‌های ظاهراً خوب در زندگی را در نظر بگيريد. افراد خوش‌شانس مرتباً با چنين فرصت‌هايی برخورد می‌کنند، درحالی که افراد بدشانس نه. با ترتيب دادن يک آزمايش ساده سعی کردم بفهم آيا اين مساله ناشی از توانايی آنها در شناسايی چنين فرصت‌هايی است يا نه. به هر دو گروه افراد خوش شانس و بدشانس روزنامه‌ای دادم و از آنها خواستم آن را ورق بزنند و بگويند چند عکس در آن هست. به طور مخفيانه يک آگهی بزرگ را وسط روزنامه قرار دادم که می‌گفت: «اگر به سرپرست اين مطالعه بگوييد که اين آگهی را ديده‌ايد، 250 پوند پاداش خواهيد گرفت.»
اين آگهی نيمی از صفحه را پر کرده بود و به حروف بسيار درشت چاپ شده بود. با اين که اين آگهی کاملاً خيره کننده بود، افرادی که احساس بدشانسی می‌کردند عمدتاً آن را نديدند، درحالی که اغلب افراد خوش‌شانس متوجه آن شدند. مطالعه من نشان داد که افراد بدشانس عموماً عصبی‌تر از افراد خوش‌شانس هستند و اين فشار عصبی توانايی آنها در توجه به فرصت‌های غيرمنتظره را مختل می‌کند. در نتيجه، آنها فرصت‌های غيرمنتظره را به خاطر تمرکز بيش از حد بر ساير امور از دست می‌دهند. برای مثال وقتی به مهمانی می‌روند چنان غرق يافتن جفت بی‌نقصی هستند که فرصت‌های عالی برای يافتن دوستان خوب را از دست می‌دهند. آنها به قصد يافتن مشاغل خاصی روزنامه را ورق می‌زنند و از ديدن ساير فرصت‌های شغلی باز می‌مانند. افراد خوش‌شانس آدم‌های راحت‌تر و بازتری هستند، در نتيجه آنچه را در اطرافشان وجود دارد و نه فقط آنچه را در جستجوی آنها هستند می‌بينند.
تحقيقات من در مجموع نشان داد که آدم‌های خوش‌اقبال بر اساس چهار اصل، برای خود فرصت ايجاد می‌کنند: 
اول، آنها در ايجاد و يافتن فرصت‌های مناسب مهارت دارند. 
دوم، به قوه شهود گوش می‌سپارند و براساس آن تصميم‌های مثبت می‌گيرند. 
سوم، به خاطر توقعات مثبت، هر اتفاقی نيکی برای آنها رضايت‌بخش است.
چهارم، نگرش انعطاف‌پذير آنها، بدبياری را به خوش‌اقبالی بدل می‌کند.
در مراحل نهايی مطالعه، از خود پرسيدم آيا می‌توان از اين اصول برای خوش‌شانس کردن مردم استفاده کرد. از گروهی از داوطلبان خواستم يک ماه وقت خود را صرف انجام تمرين‌هايی کنند که برای ايجاد روحيه و رفتار يک آدم خوش‌شانس در آنها طراحی شده بود. اين تمرين‌ها به آنها کمک کرد فرصت‌های مناسب را دريابند، به قوه شهود تکيه کنند، انتظار داشته باشند بخت به آنها رو کند و در مقابل بدبياری انعطاف نشان دهند. يک ماه بعد، داوطلبان بازگشته و تجارب خود را تشريح کردند. نتايج حيرت انگيز بود:
هشتاد درصد آنها گفتند آدم‌های شادتری شده‌اند، از زندگی رضايت بيشتری دارند و شايد مهم‌تر از هر چيز خوش‌شانس‌تر هستند و بالاخره اينکه من عامل شانس را کشف کردم.
چند نکته برای کسانی که می‌خواهند خوش‌اقبال شوند: به غريزه باطنی خود گوش کنيد، چنين کاری اغلب نتيجه مثبت دارد. با گشادگی خاطر با تجارب تازه روبرو شويد و عادات روزمره را بشکنيد. هر روز چند دقيقه‌ای را صرف مرور حوادث مثبت زندگی کنيد.
تحقیقی از «ريچارد وايزمن»
زندگی تاس خوب آوردن نيست، تاس بد را خوب بازی کردن است.


توماس ادیسون دو هزار ماده مختلف را برای ساختن رشته لامپ امتحان کرد. هیچ کدام از این مواد رضایت بخش نبودند. دستیار ادیسون گله می کرد که: «همه کارمان بیهوده بود و چیزی یاد نگرفتیم.» ادیسون با اعتماد زیاد... ادامه حکایت

حکایت های بیشتر:

نظر شما در مورد این حکایت چیست؟

پرسش تصادفی: کدام بزرگتر است 2 یا 4؟

نطرات کاربران:1

عالییییییییییییییییییییییییییییییی بود


2

عالیه


3

بسیار عالی بود. ممنون


4

تا حدود زیادی مطابق با واقعیت است. مطلب خوب و تلنگر زننده ای بود. جمله آخر هم بی نظیر بود: زندگی تاس خوب آوردن نیست، تاس بد را خوب بازی کردن است.


5

با سلام و تشکر از زحمات شما - به نظر من بیشتر مطالب عنوان شده واقعیت دارد . عالی بود


6

عالی بود، بنده شخصا به مطالب داستان اعتقاد دارم و در زندگی خوشبین هستم


7

۱


8

بسیار خوب و قابل تامل بود


9

ممنون خیلی آموزنده بود


10

خیلی عالی بود


11

من امسال کنکور دارم و این جور مطالب خیلی بهم روحیه میده . ممنون . بعضی وقتا نا خود اگاه این جور اتفاقات پیش میاد ولی همه قدرت تحلیلشو ندارن . امید وارم تو سال جدید همه خوش شانس باشن .


12

حکایت نشان می دهد احساس خوش شانسی و بدشانسی از نوع دیدگاه و نگرش خود انسان به وجود می آید.


13

حکایت نشان می دهد احساس خوش شانسی و بدشانسی از نوع دیدگاه و نگرش خود انسان به وجود می آید.


14

خوب بود، سعی میکنم به کار بگیرم.


15

ادمای انعتاف پذیر ادمایی که به خدا توکل دارن ادمایی که مثبت فکر کنن به قول ریچارد با تاس بد هم خوب بازی میکنن


16

خوب بود.اصلایکی بود یکی نبودتکه.......؟؟؟


17

کلا حکایت های موجود در سایت بسیار خوب و در حد عالی می باشد بسیار آموزنده و آرامشبخش و انگیزشی می باشد و اینجانب به دوستان سایت شما را معرفی می کنم. خواننده گان باید بعد از هر داستان تامل و تفکر کنند و به سراغ داستان بعدی نروند و حتی گاها لازم است یک روز یا یک هفته آنرا تکرار کنند و سعی کنند از نکات آن برای زندگی روزمره خود استفاده کنند و سعی کنند به خاطر بسپارند. با اینکه جنبه های تجاری و تبلیغاتی هم همرا سایت منظور شده است ولی ارزش و زحمت شما قابل ستودن است امید است هدف معنوی و اخروی را در کارتان اولویت ببخشید تا هم خیر دنیا نصیبتان گردد و هم آخرت.با امید موفقیت شما سعید


18

آموزنده بود


19

عالییییی بوددوستداشتم


20

بسیار عالی-ممنون


21

ضرغام:خداوندمتعال هستی رابادیدمثبت آفریدخودایشان نیزمثبت اندیش بوده وافرادمثبت اندیش هم چون درراستای آن قراردارند موفق ترند.تشکر


22

خییییییییییییییییلی عالی بووود👍👍👍👍👍👍👌👌👌👏👏👏☝


23

من خییییلی بدشانسم اصلا از زندگی راضی نیستم خسته شدم اصلا خوشم نمیاد


24

عالییی


25

جالب و آموزنده برای زندگی در دنیای امروز و کاربردی تر برای مردم افسرده کشور ما.


26

عالی
من به این مواردی که گفته شده ایمان دارم
بارها شده این ها رو در افراد شکست خورده و نا موفق دیده ام
که فرصت ها رو خیلی راحت ازشون می گذرن و به دنبال یک کار کاملا راحت و بی نقص هستند
ممنون از سایت یکی بود


27

بسیار آموزنده و عالی بود. واقعااا نکته جدیدی بود که یاد گرفتم
تشکر


اگر نظری که درج کردید نمایش داده نشده است بر روی برزورسانی نظرات کلیک کنید

بروزرسانی نظرات